Regeneracja belek zawieszenia tylnego

Belki tylnego zawieszenia

Właściciele pojazdów od francuskich producentów, powinni wiedzieć, że w przypadku samochodów marki Peugeot, Citroen oraz Renault istnieje zwiększone ryzyko uszkodzenia belek zawieszenia. Dlatego wychodząc naprzeciw klientom nasza firma zajmuje się ich regeneracją.

Taki proces wymaga zastosowania specjalnych narzędzi oraz umiejętności w tej dziedzinie. Regeneracja belek zawieszenia najczęściej obejmuje czopy, uszczelniacze, a także łożyska. Co więcej podczas takich działań sprawdzane są także amortyzatory, tuleje i sprężyny.

Jednak zanim samochód zostanie poddany takim działaniom, najpierw musi zostać przeprowadzony ogólny serwis auta. Dopiero po takim serwisie następuje demontaż i naprawa.

Co jest powodem wystąpienia uszkodzeń?

Powstawanie takich uszkodzeń w pojazdach francuskich producentów najczęściej jest wynikiem złej nawierzchni dróg, ale także działania zmiennych czynników atmosferycznych, takich jak niskie temperatury deszcz, śnieg oraz mróz. Sprawiają one, że dochodzi do zużycia materiału i jego przedwczesnego rozpadu.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku uszkodzenia tego elementu wymiana jest bardzo ważna, ponieważ stanowi on równie ważną część wyposażenia, jak hamulce czy amortyzator.

Od 1991 roku do naszych zadań należy naprawa oraz regeneracja belek zawieszenia tylnego do następujących marek samochodów:


Renault Scenic I/II/III


Laguna I


Renault Laguna II – naprawy wykonujemy wyłącznie na częściach oryginalnych


Renault Megane I/II/III/


Renault Clio I/II/ III/IV


Renault Kangoo I/II


Renault Twingo I/II/III


Renault Thalia I/II


Citroen XSARA I/II 


Peugeot 205/309/306/


Citroen Berlingo I/II / Peugeot Partner I/II


Zapraszamy: Tychy, ul. Mikołowska 270

Części zamienne, serwis samochodowy, przeglądy klimatyzacji, geometria, regeneracja